Výrobcovia
Prihlásiť sa k odberu noviniek

1875 - Rapitest Solárna kalkulačka

SunCalc je kalkulačka slnečného svetla. Meria množstvo nahromadeného slnečného svetla, ktoré dopadá na konkrétnom mieste záhrady počas vegetačného obdobia rastlín.
Výrobca: Luster Leaf
€19,80

   Všetky rastliny vyžadujú určitú úroveň slnečného žiarenia, aby mohli rásť a prosperovať. Rastliny zachytávajú energiu slnka a menia ju do rôznych foriem chemickej energie. Proces, ktorým sa to stane sa nazýva fotosyntéza.

 Tento patentovaný elektronický proces poskytuje schopnosť zodpovedať aké je potrebné množstvo svetla pre rastlinu (úplné alebo čiastočné slnko, čiastočný tieň alebo tieň) so skutočnými podmienkami slnečného žiarenia. Väčšina záhradkárov zápasí s radom problémov (vzhľadom k slnečnému žiareniu). Dráha slnka, účinky tieňa stromov, tiene produkované budovami, ploty, atď. Všetko prispieva k pestrej škále dostupného slnečného žiarenia. Použitie SunCalc pre záhradkárov pomôže presne merať množstvo fotosynteticky aktívneho svetla na špecifickom mieste rastu.

Záhradné centrá majú usporiadané všetky rastliny podľa optimálnych slnečných a svetelných požiadaviek. Rastliny na predaj majú priložený štítok, ktorý poskytuje spotrebiteľom informácie a pokyny na výsadbu rastlín a o starostlivosti. Najvýznamnejšou črtou týchto značiek je odkaz na optimálne slnečné žiarenie, ktoré vyžaduje rastlina. Univerzálne označenia svetelných podmienok sú plné slnko, čiastočné slnko, čiastočný tieň, alebo plný tieň.

Pred vynálezom SunCalc "kalkulačka slnečného osvetlenia" bolo rozhodnutie o tom, kam umiestniť rastliny podľa odhadu. Neexistoval žiadny efektívny spôsob, ako určiť skutočné hodnoty slnečného žiarenia na konkrétnom mieste.

SunCalc je zariadenie na meranie slnečného žiarenia počas vegetačného obdobia rastlín, ktoré presne meria foto-synteticky aktívne (PAR) slnečné svetlo.

SunCalc obsahuje fotoreceptívnu diódu, ktorá zbiera slnečné svetlo/solárne žiarenie a potom prevádza do elektrického prúdu. Elektrický prúd je vzorkovaný mikroprocesorom pomocou algoritmu, ktorý meria svetlo počas 12 hodín.

 

Prístroje spoločnosti Luster Leaf sú vyrobené aj s použitím vlastných unikátnych US patentov, napr. autokalibrácia. Niektoré z patentov nájdete aj na tejto stránke: 

http://patents.justia.com/assignee/luster-leaf-products-inc

 

Designed & Engineered in the USA.

  

Tu nájdete Video z Youtube

Tu nájdete Originálny návod na použitie

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, tiež zakúpili

1880 - Rapitest elektronický 4-cestný analyzér pH pôdy, úrodnosti /N-P-K/, vlhkosti pôdy a hodnoty slnečného osvetlenia

Stanovuje pH pôdy, úrodnosť, vlhkosť pôdy a hodnotu slnečného osvetlenia.
€51,70

1835 - Rapitest 3-cestný digitálny analyzér pH pôdy, teploty pôdy a úrodnosti pôdy /N-P-K/

Digitálny prístroj na stanovenie pH pôdy, teploty pôdy a úrodnosti pôdy /N-P-K/.
€51,70

Tester pH vína, mlieka a moču

Vreckový digitálny pH meter vína, mlieka a moču
€27,30